سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
کاردرمانی
با کمک کاردرمانی، اختلالات ذهنی و حرکتی بیمار بهبود می یابد، کاردرمانی به دو صورت ذهنی و جسمی انجام می شود.
کاردرمانی یک روش درمانی برای جلوگیری از ناتوانی، حفظ سلامتی و ایجاد استقلال برای افرادی است که به نوعی به آسیب های جسمی، ذهنی یا روانی دچار هستند. با این روش، از کارهای روزمره به عنوان ابزاری برای درمان بیمار، استفاده می شود. با کمک کاردرمانی، اختلالات ذهنی و حرکتی بهبود می یابد.

کاردرمانی چگونه انجام می شود؟
کاردرمانی به دو صورت ذهنی و جسمی انجام می شود.
- کاردرمانی ذهنی برای افرادی که اختلالات یادگیری، توجه و تمرکز دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. کودکان کم توان ذهنی، کودکان بیش فعال، دیرآموز، اوتیسم و سندروم داون از جمله کودکانی هستند که نیاز به کار درمانی ذهنی دارند.
- در کاردرمانی جسمی، پزشکان به درمان اختلالات حرکتی در افراد مبتلا به مشکلات عضلانی و عصبی، فلج مغزی، سندروم داون، دیستروفی عضلانی و در رفتگی مادرزادی ران می پردازند.

تجهیزات کاردرمانی

گیت ترینر لیفت برقی
گیت ترینر وسیله ای است که به بیمار کمک می کند تا بتواند روی تردمیل حرکت کند. با کمک این دستگاه، بیمار توانایی راه رفتن را بعد از مدتی دوباره پیدا می کند.

دستگاه های مکانوتراپی
مکانوتراپی یا تمرین درمانی بخشی از کاردرمانی است که با کمک آن، افرادی که دچار ضایعه حرکتی هستند، بهبود می یابند. دستگاه های مکانوتراپی که در کاردرمانی مورد استفاده قرار می گیرند، عمدتا از وسایل مکانیکی تشکیل شده اند که با استفاده از آن ها، عضلات تقویت می شوند و دردهای عضلانی و مفصلی کاهش می یابند. دستگاه های مکانوتراپی شامل: دستگاه تقویت کننده ی عضله چهار سر ران، دستگاه کشش گردن و کمر، شولدر ویل، دوچرخه ثابت، تردمیل، تعلیق درمانی و تخته های تعادل می شوند.

دستگاه تقویت مچ و ساعد
در کاردرمانی افرادی که دچار ضعف حرکتی در ناحیه ساعد و مچ دست هستند، با کمک دستگاه تقویتی مچ و ساعد، بهبود می یابند.

اسلینگ
اسلینگ وسیله ای ورزشی است که در کاردرمانی مورد استفاده قرار می گیرد. با کمک اسلینگ، حرکات کششی به شخص بیمار داده می شود. انجام این حرکات به مرور زمان در درمان فرد بیمار موثر است.

شولدرویل
شولدرویل دستگاهی است که شباهت زیادی به سکان کشتی دارد. شخص بیمار باید، مناسب با گفته های پزشک خود، به چرخاندن سکان اقدام کند. تعداد چرخش ها توسط دستگاه ضبط می شود. شولدرویل در بیمارانی که عارضه حرکتی در دست خود دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.
پله ورزشی، پارالل بار، دمبل، جلیقه وزنه ای، فپس و ویت کاف از دیگر تجهیزات کاردرمانی است که به بهبود شرایط جسمی بیمار کمک می کند.

کاردرمانی ذهنی
کار درمانی برای همه سنین انجام می شود. همان طور که گفته شد، کاردرمانی به دو صورت ذهنی و جسمی انجام می شود. کسانی که توانایی جسمی خود را از دست داده اند با کمک تمرینات جسمانی، به توانایی از دست رفته خود، دست می یابند.
کار درمانی ذهنی که بیشتر در کودکان انجام می شود، مجموعه ای از تمرینات ذهنی است که به کودک کمک می کند تا اختلالات یادگیری و مشکلات ذهنی خود را بهبود دهد.
اعصاب سنج وسیله ای برای کاردرمانی ذهنی است که از یک فلز مارپیچ و یک فلز حلقه دار تشکیل شده است. فلز حلقه دار داخل فلز مارپیچ قرار دارد. شخص بیمار باید فلز حلقه دار را بدون برخورد با فلز مارپیچ تکان دهد. در صورت برخورد، دستگاه علامت می دهد. با استفاده مرتب از این وسیله، تمرکز و توجه در فرد افزایش می یابد.
پازل در درمان اختلالات ذهنی کودکان نقش مهمی دارد. کودک با کنار هم گذاشتن قطعات پازل به ذهن خود یاد می دهد که چگونه تفکر و تمرکز کند.
نقاشی کردن، ساخت بلوک آجری، درست کردن آدمک ها، انجام دادن بازی تعادل، بازی فکری و ساخت اشکال برجسته، از جمله راه کارهایی است که یک کار درمان به کودک دچار اختلال ذهنی تجویز می کند.

اگر قصد سفارش تجهیزات توانبخشی ، تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات تصویربرداری و تجهیزات دندانپزشکی  را دارید ایکس مد بستری مناسب درفضای رقابتی سالم فراهم نموده است.
 
 
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/2/9
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 449
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی