سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
چگونه با استفاده از تجهیزات توانبخشی به ناتوانان کمک کنیم؟
با توجه به اینکه همه افراد ناتوان و معلول در یک سطح و با مشکل یکسان نیستند، نیاز است تا با توجه به نوع محدودیت جسمی به آنها کمک شود. به طور کلی برای کمک به این قشر با استفاده از تجهیزات توانبخشی می توان عمل کرد.
افراد معلول و ناتوان اگر چه به حس ترحم و دلسوزی نیاز ندارند، اما اطرافیان هم موظفند تا حد نیاز به آنها کمک کنند. با توجه به اینکه همه افراد ناتوان و معلول در یک سطح و با مشکل یکسان نیستند، نیاز است تا با توجه به نوع محدودیت جسمی به آنها کمک شود. به طور کلی برای کمک به این قشر با استفاده از تجهیزات توانبخشی می توان به صورت زیر عمل کرد:

افراد مبتلا به ضایعه نخاعی و ویلچری ها

افرادی که نمی توانند بخوبی حرکت کنند و بر روی پاهای خود بایستند، غالبا از ویلچر و یا سایر تجهیزات توانبخشی کمک می گیرند. در عین حال اطرافیان هم باید به این قشر کمک کنند تا کمترین موانع در سر راه آنها قرار بگیرد. حرکت ویلچر یا سایر وسایل توانبخشی با وجود موانع، موجب سخت شدن حرکت معلولین می شود. در برخی از مکان ها که تعداد کمی پلکان تعبیه شده و مسیر مشخصی حرکت معلولین طراحی نشده است، وجود دو نفر برای حرکت ویلچر لازم و ضروری است.

نحوه نگهداری از تجهیزات توانبخشی

از آنجا که گاهی افراد معلول و ناتوان نمی توانند از تجهیزاتی که برای سهولت انجام امور روزانه استفاده می کنند، به خوبی مراقبت کنند، به کمک اطرافیان نیاز پیدا می کنند. حمل و جابجایی این تجهیزات باید با دقت انجام شود. این تجهیزات اغلب گرانقیمت هستند، بنابراین باید از آسیب به دور باشند. برخی از وسایل الکترونیکی دارای باطری هستند و باید شارژ شوند. بهتر است به گونه ای از این وسایل نگهداری شود که آسیبی به بدنه آنها نرسد و در صورتی که به تعمیر نیاز دارند، مسئولیت بردن تجهیزات به مراکز خدمات تجهیزات توانبخشی را اطرافیان برعهده بگیرند.

آگاه ساختن افراد ناتوان در استفاده از تجهیزات

بسیاری از افراد معلول در یادگیری برای استفاده از تجهیزات توانبخشی ناتوان هستند و گاه ممکن است با یکبار شرح و توضیح بخوبی متوجه نحوه کار با این تجهیزات نشوند. بنابراین اطرافیان موظف هستند تا نحوه کار با تجهیزات را بخوبی فرا گیرند و به مرور زمان طرز استفاده آنها را برای فرد معلول توضیح دهند. اگر چه این کار زمانبر است اما اطرافیان باید صبر و شکیبایی داشته باشند.

تعویض تجهیزات توانبخشی

گاهی تجهیزات توانبخشی موجود نمی توانند بخوبی عمل کنند و به عبارتی کهنه می شوند. یا ممکن است بر اثر تغییرات جسمی (برای مثال رشد کودکان معلول) به تعویض نیاز داشته باشند. در این صورت والدین یا اطرافیان فرد معلول باید این تجهیزات را متناسب با شرایط جسمی او تعویض کنند. از سوی دیگر گاهی تجهیزات جدیدتری وارد بازار می شود که نسبت به نمونه های فعلی امکانات و قابلیت های بیشتری دارند. بهتر است برای کمک بیشتر به معلولین آخرین نسخه های این تجهیزات خریداری شود.

کمک های مالی به معلولین

کمک به معلولین و ناتوانان گاهی می تواند مالی هم باشد. برخی از افراد معلول بدلیل نداشتن درآمد مالی مشخص نمی توانند از فواید تجهیزات توانبخشی برخوردار شوند. بنابراین خرید تجهیزات توانبخشی و تهیه مایحتاج این افراد هم می تواند تا حد زیادی نیاز آنها را برطرف کند.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/3/31
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 391
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی