سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
معرفی تجهیزات توانبخشی
در این مقاله برخی از تجهیزات مهم توانبخشی را معرفی می نماییم.
تجهیزات توانبخشی متعددی در بازار موجود است که از جمله برخی از آنها را در زیر نام می بریم:

تیلت تیبل برقی

این ابزار اغلب در کلینیک های فیزیوتراپی، ارتوپدی و توانبخشی استفاده می شود. تیلت تیبل برقی برای بیمارانی که به ضایعه نخاعی مبتلا هستند، کاربرد دارد. برخی از بیماران هم می توانند از این وسیله در منزل استفاده کنند. این وسیله برای اضافه کردن شکن جهت استفاده از تخت استراحت کاربرد دارد که دارای قابلیت هایی همچون دسته، فوتر و سه کمربند چرمی است.

واکر تعادلی کودکان و نوجوانان

برای کودکان و نوجوانانی که قادر به راه رفتن نیستند و به بیماری فلج مغزی و عصبی، عضلانی و مادرزادی مبتلا هستند، از واکر تعادلی استفاده می شود. این وسیله برای حفظ ساختار طبیعی ستون فقرات، پاها همزمان با رشد جسمی بیمار کاربرد دارد که با انجام فعالیت های کاردرمانی و فیزیوتراپی برای تمرین راه رفتن استفاده می شود. با این واکر بیمار می تواند با استحکام و تعادل بیشتری گام بردارد و حرکت کند. واکر تعادل دارای قابلیت تنظیم قد، جاساعدی و پد سینه ای است.

تردمیل راه برنده بزرگسالان

افرادی که در راه رفتن دچار مشکل شده اند، می توانند از تردمیل راه برنده استفاده کنند. این وسیله می تواند با حذف اعمال فشار بر روی دست های بیمار و احتمال ابتلا به آرتروز، با رفع خستگی به بیمار کمک کند تا مسافت بیشتری را طی کند. بیمار می تواند بریس تردمیل را بپوشد و با گرفتن دستگیره، به راحتی درون تردمیل بایستد. زمانی هم که دستگاه روشن می شود بیمار می تواند با قرار گرفتن بر روی پاها به سمت جلو حرکت کند. از دیگر قابلیت های این دستگاه می توان به قابلیت تنظیم سرعت متناسب با توانمندی بیمار و تنظیم سیستم جلوبرنده متناسب با توانایی حرکتی بیمار اشاره کرد.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/4/10
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 389
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی