سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
قیمت تجهیزات تصویربرداری
چندین فاکتور در تعیین قیمت تجهیزات تصویربرداری تاثیرگذار هستند از قبیل: سرعت تجهیزات تصویربرداری، کیفیت تجهیزات تصویربرداری، ضمانت نامه و کارت گارانتی دستگاه ها، توانایی تشخیص بیماری
اغلب تجهیزات تصویربرداری گران قیمت هستند و به همین دلیل است که هزینه مراجعه به کلینیک ها برای تشخیص بیماری ها بالاست که گاهی کارکنان این مراکز با اعتراض بیماران هم مواجه می شوند. به طور کلی چند فاکتور در تعیین قیمت تجهیزات تصویربرداری تاثیرگذار است که برخی از آنها عبارتند از:

سرعت تجهیزات تصویربرداری

برخی از تجهیزات تصویربرداری زمان کار سرعت بالاتری برای ثبت تصاویر دارند. برای مثال ثبت تصاویر در دستگاه های تصویربرداری دیجیتالی نسبت به تجهیزات رادیوگرافی آنالوگ با سرعت بالاتری صورت می گیرد. همین امر فاکتور تعیین کننده ای در افزایش قیمت تجهیزات تصویربرداری دیجیتالی است.

کیفیت تجهیزات تصویربرداری

برخی از تجهیزاتی که برای تصویربرداری استفاده می شوند، دارای پیش نمایش تصاویر هستند. در این صورت اپراتور قبل از ثبت تصاویر متوجه درستی یا نادرستی تصویربرداری می شود و دوباره کاری نمی شود. اما در برخی دیگر از تجهیزات قابلیت پیش نمایش تصاویر وجود ندارد که هزینه این تجهیزات کمتر است.
همچنین کیفیت و وضوح تصویر در همه دستگاه های تصویربرداری به یک شکل نیست. در سیستم های دیجیتالی تصاویر با وضوح و کیفیت بیشتری ثبت می شود. این دستگاه ها اغلب از گرید Anti، Scatter استفاده می کنند که موجب کاهش دز اشعه برای ثبت تصاویر می شود. در عین حال این نوع سیستم ها به دلیل حجم بالای حافظه سخت افزاری (Hard Disc ) گران تر از سیستم های معمولی هستند.

ضمانت نامه و کارت گارانتی دستگاه ها

دستگاه های تصویربرداری که دارای کارت گارانتی و ضمانتنامه هستند، قیمت بالاتری هم دارند. برخی از این دستگاه ها دارای خدمات پس از فروش بوده که طبیعتا هزینه خرید آنها افزایش می یابد.

توانایی تشخیص بیماری

دستگاه های تصویربرداری که قادر هستند بیماری های صعب العلاج را تشخیص دهند، هزینه بالایی دارند. برخی از دستگاه ها با وجود مکمل ها همچون آزمایشات متعدد و نمونه برداری قادر به تشخیص بیماری های خاص هستند. برای مثال سیستم FFDM قادر است با ثبت تصاویر باکیفیت، وجود سرطان در زنان کمتر از 50 سال تا 28 درصد را تشخیص دهد.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/4/10
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 325
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی