سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
فیزیوتراپی
فیزیوتراپی با کمک امواج صوتی و مغناطیسی، لیزر، شاک ویو، امواج رادیویی و آب درمانی به بهبود پتانسیل های حرکتی بیمار، کمک می شود.
فیزیوتراپی شاخه ای از علم پزشکی است که با کمک آن، از بیماری های مربوط به ماهیچه و عصب، پیشگیری می شود و در صورت پیدایش بیماری، اقدامات درمان صورت می گیرد.  بخشی از فیزیوتراپی مربوط به توانبخشی یا بازتوانی است. در توانبخشی، به افرادی که توانایی خود را پس از یک حادثه یا بیماری از دست داده اند، کمک می شود تا مجددا به توانایی خود دست یابند.
فیزیوتراپیست شخصی است که در این رشته با کمک تجهیزات فیزیوتراپی، به درمان بیماری و آسیب دیدگی می پردازد. در رشته فیزیوتراپی، علم حرکت شناسی، فیزیولوژی و کالبدشناسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که یک فیزیوتراپ از آن بهره مند است.
از اصلی ترین هنر یک فیزیوتراپیست، استفاده از مهارت های دستی و حرکت درمانی مناسب برای درمان بیمار است. در فیزیوتراپی با کمک امواج صوتی و مغناطیسی، لیزر، شاک ویو، امواج رادیویی و آب درمانی به بهبود پتانسیل های حرکتی بیمار، کمک می شود.
 
با تجهیزات فیزیوتراپی آشنا شوید
 
تجهیزات تمرین درمانی
متخصصین فیزیوتراپی با کمک تجهیزات تمرین درمانی، به شخص بیمار، تمریناتی را ارائه می دهند که  آن ها را در بازه زمانی مشخص، انجام دهد. برای مثال تمریناتی  مانند: استفاده از کیسه شن، دمبل، طناب، تخته تعادل، ترید میل، فریم و ... به بیمار ارائه می شود.
نوع این وسیله ها، بستگی به سن بیمار و میزان آسیب دیدگی فرد دارد.
توپ درمانی یکی از روش هایی است که برای همه سنین کاربرد دارد. در این روش بیمار با تکیه به توپی که به دیوار چسبیده است، با کمک زانوها، نشست و برخاست می کند.

دستگاه اولتراسوند
اولتراسوند دستگاهی است که در فیزیوتراپی نقش مهمی دارد. در این دستگاه از امواج مکانیکی استفاده میشود تا در بافت ها لرزش ایجاد شود. فرکانس امواج صوتی دستگاه اولتراسوند بین 1 تا 3 مگاهرتز است. عمق نفوذ تقریبی این امواج به بافت ها در صورتی که روی 3 مگاهرتز تنظیم شده باشد حدود 1 تا 2 سانتی متر است و در صورتی که روی 1 مگاهرتز تنظیم شود، حدودا 2 تا 5 سانتی متر می باشد. بدین ترتیب بخش آسیب دیده، ترمیم می شود.

دستگاه شاک ویو
دستگاه شاک ویو دستگاهی است که امواج کوتاه و پر شدت را به بخش آسیب دیده ارسال می کند. این امواج، نیروی مکانیکی را بر بافت های بدن اعمال می کنند. ابتدا ژلی بر روی پوست ریخته می شود و سپس دستگاه روی پوست قرار می گیرد. امواج با انرژی بالا یا پایین به بخش مورد نظر ارسال می شود. امواجی که انرژی بالایی دارند اغلب باعث بروز درد در ناحیه درمانی می شوند، به همین دلیل فیزیوتراپ، از ژل بی حسی موضعی در آن بخش استفاده می کند. در فیزیوتراپی از شاک ویو برای درمان اختلال های مزمن عضله ها، تاندون ها، تسکین درد کمر و گردن استفاده می شود. شاک ویو تراپی در طولانی مدت اثر چشمگیری در درمان بخش های آسیب دیده نشان می دهد.
کسانی که به درد شانه، درد آرنج، درد کف پا، کمر درد، گردن درد و التهاب مفصل دچار هستند، با کمک شاک ویو تراپی می توانند از این مشکلات رهایی یابند.

دستگاه الکتروتراپی
در روش الکتروتراپی با دستگاهی مخصوص، جریان الکتریکی از طریق پوست به عصب های بدن ارسال می شود. با قرار دادن الکترودها در نزدیکی محل درد، جریان به محل درد ارسال می شود و از این طریق، اعصاب تحریک می شوند. با تحریک اعصاب، اندورفین و هورمن ضد درد در بدن ترشح می شود که به صورت طبیعی باعث کاهش درد می شوند. با کمک الکتروتراپی، دردهای مزمن بدن به روش طبیعی تسکین می یابند. از این روش برای درمان درد آرنج، درد زانو، دردهای قاعدگی و زایمان، ام اس، آرتروز گردن و دردهای سرطانی استفاده می شود.

دستگاه لیزر پرتوان
یکی دیگر از تجهیزات فیزیوتراپی که کاربرد فراوانی در درمان درد دارد، دستگاه لیزر پرتوان است. با کمک لیزر پرتوان، انرژی نور لیزر به بافت ارسال می شود و بافت تحریک می شود. این تحریک منجر به رشد و ترمیم بافت می شود. همچنین به کاهش چشمگیر درد، التهاب و ترمیم زخم ها کمک می کند.
لیزر درمانی روشی نسبتا جدید است که جزء روش های بدون درد و بی عارضه در فیزیوتراپی شناخته می شود.

 دستگاه مگنت تراپی
مگنت تراپی یکی دیگر از روش های درمانی فیزیوتراپ ها است که با کمک دستگاه، سیگنال های مغناطیسی هسته ای ایجاد می شود. این سیگنال ها به بدن بیمار ارسال می شود. بدین ترتیب، سلول های آسیب دیده غضروف بهبود می یابند. این روش درمانی برای افرادی که به درد مفاصل دچار هستند، کاربرد دارد.
 
 
برای سفارش تجهیزات توانبخشی و فیزیوتراپی، تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات تصویربرداری و تجهیزات دندانپزشکی با ایکس مد در تماس باشید.
 
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/2/9
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 467
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی