سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
علم روز دنیا چه تجهیزات دندانپزشکی تازه ای را به بازار عرضه کرده است؟
جدیدترین متدها و ابزارالات هر ساله در کنگره های علمی دندانپزشکی به نمایش گذاشته می شوند تا این اطلاعات و ابزارها در اختیار تمامی دندانپزشکان قرار گیرد.
علم دندانپزشکی نیز مانند دیگر علوم پزشکی، روز به روز در حال تغییر است. جدیدترین متدها و ابزارالات هر ساله در کنگره های علمی دندانپزشکی به نمایش گذاشته می شوند تا این اطلاعات و ابزارها در اختیار تمامی دندانپزشکان قرار گیرد. شرکت های مهندسی در کنگره های علمی دندانپزشکی، محصولات جدید خود را ارائه می دهند تا دندانپزشکان با استفاده از این ابزارها، کیفیت درمانی بیمار را بهبود ببخشند.

رادیوگرافی تک دندان

شاید بتوان یکی از جدیدترین تجهیزات ساخته شده در زمینه دندانپزشکی را رادیوگرافی تک دندان دانست. همه کسانی که به دندانپزشک مراجعه می کنند متوجه می شوند که اولین چیزی که یک دندانپزشک از فرد می خواد، به همراه داشتن رادیوگرافی دندان ها است. وسیله ای که به تازگی ساخته شده است، دیگر نیازی به اتاق ایزوله شده و دستگاه های بزرگ رادیوگرافی ندارد. بلکه شبیه یک دستگاه دوربین عکاسی است که رادیوگرافی را فقط از یک دندان انجام می دهد. (اگر رادیوگرافی تمامی دندان ها نیاز باشد، این دستگاه کاربرد ندارد)

دستگاه لایت کیور

دستگاه لایت کیور نیز از تازه های علم دندانپزشکی است. در گذشته برای پر کردن و ترمیم دندان ها از ماده سیاه آمالگام استفاده می شد. هرچند امروزه، از آمالگام نیز استفاده می شود اما کامپوزیت ها مورد توجه دندانپزشکان برای ترمیم دندان ها قرار گرفته اند. کامپوزیت ها در ابتدا خمیری شکل اند و سپس با قرار گرفتن در معرض تابش نور دستگاه لایت کیور، خشک می شوند.

جدیدترین یونیت های دندانپزشکی

جدیدترین یونیت های دندانپزشکی امکانات برتری نسبت به یونیت های قبلی دارد. مثلا بخش کراشوار آن، دارای منبع جداگانه جهت ضدعفونی دهان است که با آب مخلوط می شود و بیمار هنگام شستشوی دهان، دهان خود را ضدعفونی می کند. راحتی و تکمیل بودن تجهیزات یونیت های جدید، با کمک مهندسین پزشکی، ایجاد شده است که علاوه بر بیمار، کار دندانپزشکان را نیز تسهیل می بخشد.

تجهیزات ارتودنسی

در گذشته تجهیزات ارتودنسی فقط به بریس های فلزی محدود می شد. با این که بریس های فلزی هنوز هم کاربرد دارند اما تنها گزینه برای دندانپزشک محسوب نمی شوند. بریس های شفاف، بریس لینگوال، تجهیزات ارتودنسی نامرئی، وسیع کننده کام، براکت ها، نگهدارنده، فضا نگهدار و فنر مارپیچی از دیگر تجهیزات جدیدی است که یک دندانپزشک در جهت مرتب سازی دندان ها از آن استفاده می کند.
به طور کلی تمامی تجهیزات دندانپزشکی شکل ابتدایی و ساده اولیه خود را از دست داده اند و با اضافه شدن برخی امکانات، پیشرفته تر از گذشته شده اند. شاید یک نمونه ساده از این تغییرات کوچک را بتوان در دستگاه ساکشن های دندانپزشکی جستجو کرد. دستگاه های ساکشن جدید دارای محفظه جداکننده آمالگام است از این رو مواد جامد و زائد به فاضلاب شهری وارد نمی شوند.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/3/31
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 404
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی