سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
صنایع بیمارستانی
صنایع بیمارستانی تجهیزاتی است که برای اینکه مکانی را به بیمارستان تبدیل کرد، نیاز به داریم.
برای این که مکانی را به بیمارستان تبدیل کرد، نیاز به صنایع بیمارستانی داریم. برای مثال تخت های بیمارستانی، ساده ترین وسیله ای است که در همه بیمارستان ها موجود است. همین تخت ساده، انواع مختلفی دارد که بسته به وخامت حال بیمار، در مکان های خاص بیمارستانی گذاشته می شود. برای مثال تخت های یک شکن، دو شکن، سه شکن، تخت های بیمارستانی بخش های ویژه ICU و CCU از جمله تخت هایی هستند که باید یک بیمارستان مجهز، داشته باشد.

برانکارد
از دیگر صنایع بیمارستانی می توان به برانکارد ریکاوری، برانکارد بخش های ویژه و برانکارد ساده اشاره کرد. از این برانکاردها برای حمل بیماران از بخشی به بخش دیگر استفاده می شود.

پایه سرم
پایه سرم ثابت و پایه سرم متحرک بخشی از وسایل بیمارستانی است که در سهولت نصب سرم به بیمار کمک می کند.

تابوره
تابوره چهارپایه های بدون صندلی است که به راحتی می چرخد. تابوره به پزشک امکان دسترسی سریع تر به وسایل را می دهد و به تسلط پزشک در کار، کمک می کند.

تخت سی پی آر
سی پی آر به احیای قلبی-ریوی گفته می شود که شامل اقداماتی برای بازگرداندن اعمال حیاتی بیمار است. تخت های سی پی آر به این امر کمک می کنند. این تخت ها حاوی دستگاه شوک برای بازگرداندن ضربان قلب و دستگاه اکسیژن، جهت اکسیژن رسانی به بیمار است. مدت زمان طلایی برای رسیدن اکسیژن به بیمار 4 تا 6 دقیقه است که در صورت عدم رسیدن اکسیژن، فرد به مرگ مغزی دچار می شود.

ترالی اورژانس
ترالی بخشی از لوازم مورد نیاز پزشک است که مشابه کمدهای کوتاه با کشوهای طبقه طبقه می باشد. مطابق قوانین پزشکی، هر طبقه باید شامل تجهیزات خاص باشد تا در صورت نیاز، پزشک به راحتی امکان دسترسی به آن را داشته باشد. برای مثال در ترالی اورژانس، در طبقه اول آمپول آتروپین، آمپول کلسیم، دگزامتازون و هپارین گذاشته می شود. این درحالی است که در طبقه دوم، لوله آزمایش، سر سوزن، سرنگ و پنبه الکلی قرار می گیرد. تجهیزاتی مثل سوند، چراغ قوه، قیچی، گوشی و فشار سنج در طبقه سوم ترالی اورژانس قرار می گیرد. برای نجات بیمار اورژانسی، زمان، فاکتور مهمی است که باید مورد نظر قرار گیرد. بدین ترتیب پزشک، وقتش را برای پیدا کردن لوازم مورد نیاز تلف نمی کند.

دستگاه اکسیژن ساز
دستگاه اکسیژن ساز، قابلیت ساخت مداوم اکسیژن را دارد. این دستگاه برای بیمارانی که با مشکلات تنفسی روبرو می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.
صندلی معاینه و درمان چشم پزشکی، دوپله و تک پله کنار تخت، ترالی پانسمان و حمل غذا، پایه لگن، تخت بستری اطفال، تخت معاینه معمولی، کمد نگهداری دارو، لاکر و میز غذاخوری بیمار، از دیگر لوازم ساده و کاربردی مورد نیاز بیمارستان ها است که توسط شرکت های خارجی و داخلی ساخته می شوند.
صنایع بیمارستانی فقط شامل وسایل ساده نام برده شده نمی شود. دستگاه های بزرگ ساخته شده توسط مهندسین پزشکی، از دیگر لوازم بیمارستانی است که باید هر بیمارستانی از آن ها بهرمند باشد.
برای مثال تجهیزات اتاق عمل اورولوژی با تجهیزات اتاق عمل ارتوپدی متفاوت است.
برای اتاق عمل عمومی، وسایلی مانند تخت اتاق عمل، چراغ سقفی، مانیتورینگ، ست کامل شکمیف، ست ملیوز، پالس اکسیمترپرتابل، ست آمپوتیشن، انواع ظروف و ... مورد نیاز است.
در اتاق عمل زنان تجهیزاتی نظیر دستگاه لاپاراسکوپی، دستگاه فروزن، ست های لاپاراسکوپی تشخیصی، سونورافی با پروپ واژینال، ساکشن کورتاژ، دستگاه فتوتراپی نوزاد و ... وجود دارد.
در اتاق عمل قلب و عروق از تجهیزاتی مانند فشارسنج سیاهرگی، مانیتور آریتمی، سرنگ آنژیوگرافی، آمپلی فایر پتانسیل بدن، تروکار و دنسیتومتر و ... استفاده می شود.
تجهیزات دیگری مانند، گازهای طبی کربن دی اکسید، نیتروژن، اکسیژن و هوای فشرده، تجهیزات اتاق عمل مرکز سوختگی، بخش ENT، تجهیزات تصویر برداری، تجهیزات آزمایشگاهی و تجهیزات بخش ریکاوری، از دیگرصنایع بیمارستانی است که در بیمارستان ها موجود است.
 
برای سفارش تجهیزات پزشکی اعم از تجهیزات آزمایشگاهی، دندانپزشکی، توانبخشی و تجهیزات تصویربرداری و اتاق عمل و ... با ایکس مد همراه باشید.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/2/9
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 448
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی