سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
خرید تجهیزات تصویربرداری
به دلیل ورود محصولات گسترده شرکت های تولیدی در بازار، گاهی انتخاب تجهیزات مناسب برای متخصصان و کارکنان کلینیک دشوار می شود.
متخصصان و کارکنان کلینیک ها قادر به تشخیص تجهیزات تصویربرداری مناسب و متناسب با حرفه‎شان هستند. اما به دلیل ورود محصولات گسترده شرکت های تولیدی در بازار، گاهی انتخاب برای آنها دشوار می شود. از جمله برخی از این تجهیزات می توان به سه نمونه زیر اشاره کرد:

ویدیو اندوسکوپ

دستگاه ویدو اندوسکوپ برای ثبت تصاویر از بدن و پردازش ویدئویی آنها انجام می شود. با استفاده از این دستگاه می توان اجزای داخلی بدن را به شکل تصاویر رنگی مشاهده کرد. اپراتور می تواند تصاویر را در دستگاه ضبط و ذخیره کند. کسانی که قصد خرید دستگاه ویدئو اندوسکوپ را دارند، باید متوجه قابلیت به تصویر کشیدن اجزای داخلی بدن بصورت واضح باشند. به طوری که تیم جراح بتوانند بدون کاهش کیفیت، تصاویر را با هم مشاهده کنند. حضور تمامی اعضای تیم جراحی در مقابل دستگاه ویدئو به آنها کمک می کند تا روند معاینه و درمان را با سرعت بیشتری انجام دهند و خطای کمتری در تشخیص و جراحی صورت بگیرد.


 

سونوگرافی

دستگاه سونوگرافی برای تشخیص بیماری های داخلی بدن، زنان و زایمان و ... استفاده می شود. این دستگاه باید بتواند تصاویر را با وضوح و کیفیت بالا ثبت کند. برای مثال در زنانی که احتمال ابتلا به بیماری سرطان سینه وجود دارد، دستگاه سونوگرافی باید قبل از هر آزمایش و نمونه برداری بتواند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهد. یکی دیگر از نکاتی که زمان خرید دستگاه سونوگرافی باید به آن توجه شود، نوع تصاویری است که ثبت می کند. برخی از دستگاه ها قادر به ثبت تصاویر سه بعدی هستند که در این صورت متخصص بهتر می توانند بیماری ها را تشخیص دهد.

 دستگاه ام آر آی

دستگاه ام آر آی می تواند با استفاده از امواج مغناطیسی و رادیویی تمامی بافت های بدن بیمار را نشان دهند. اولین نکته ای که زمان خرید دستگاه ام آر آی باید مد نظر قرار داد قدرت امواج دستگاه است. زیرا این دستگاه با تاباندن امواج رادیویی بر روی بدن بیمار قادر به تصویربرداری است. کامپیوتر دستگاه هم اهمیت زیادی دارد که امواج را دریافت و تحلیل می کند و در انتها تصاویر را در اختیار کاربر قرار می دهد.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/4/10
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 207
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی