سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
تجهیزات دندانپزشکی روز دنیا چه ساختاری دارند؟
تجهیزات دندانپزشکی هر کدام از بخش های جداگانه ای تشکیل شده اند که هر بخش آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عدم کارکرد صحیح یک بخش بر روی قسمت های دیگر تاثیر می گذارد.
تجهیزات دندانپزشکی هر کدام از بخش های جداگانه ای تشکیل شده اند که هر بخش آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عدم کارکرد صحیح یک بخش بر روی قسمت های دیگر تاثیر می گذارد.

 با بخش های تجهیزات دندانپزشکی بیشتر آشنا شوید.

دستگاه کاویترون (جرم گیری دندان)

دستگاه کاویترون جعبه ای است که درون آن مدار الکتریکی قرار دارد. قسمت نگهدارنده روی آن تعبیه شده است که هندپیس درون آن قرار می گیرد. شیلنگ آب مستقیما به دستگاه متصل است. آب نقش خنک سازی قلم را به عهده دارد.آب از طریق یک کابل نازک به نوک قلم می رود از این رو تمام محفظه هندپیس پر می شود تا از گرم شدن قلم پیشگیری شود. به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از قلم بدون آب، باعث خرابی قلم خواهد شد.

لایت کیور

لایت کیور که به آن دستگاه ساطع کننده نور سرد نیز می گویند از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. برد الکترونیکی آن جریان نور را کنترل می کند و لامپ هالوژنیک درون دستگاه، ساطع کننده نوری است که توسط محفظه رفلکتور، منعکس می شود. رفلکتور دسته های انرژی دریافتی را در مسیر مشخصی هدایت می کند؛ بر روی هندپیس شیشه ای قرمز رنگ قرار دارد. این شیشه ها با زاویه 45 درجه به گونه ای تعبیه شده اند که نور را از لامپ هالوژن می گیرند و به وسیله انعکاس، آن را به سر محفظه هدایت می کنند.

ساکشن های دندانپزشکی

یکی از مهم ترین تجهیزات دندانپزشکی، ساکشن های دندانپزشکی است که از اجزای گوناگون و عملکرد ساده ای تشکیل شده اند. تمامی ساکشن ها دارای موتور الکتریکی و مولد فشار منفی هستند. پمپ دستگاه ساکشن با ایجاد خلاء، فشار منفی ایجاد می کند. فشار منفی باعث مکش می شود. پس از مکش مواد زائد در مخزن جمع آوری مایعات، قرار می گیرند. وجود فیلترهای تصفیه کننده و جداکننده های مواد جامد از مایع، از دیگر اجزای یک دستگاه ساکشن است.

دستگاه آمالگاماتور

دستگاه آمالگاماتور دو نوع دارد که نوع اول آن، دستگاه کپسولی و نوع دوم آن دستگاه دو کاره پودری و کپسولی است. دستگاه آمالگاماتور جهت ترکیب کردن پودر آلیاژ و جیوه برای ساخت مواد ترمیمی دندانی استفاده می شود. ماده نقره ای یا سیاه، از خروجی های این دستگاه است که درون دندان ها جای می گیرد. دستگاه کپسولی نیاز به تنظیم میزان پودر و جیوه ندارد بلکه واحد آمالگام و جیوه درون این دستگاه مشخص شده است که درون کپسول ها جاسازی می شود اما در دستگاه پودری و کپسولی، امکان تنظیم میزان پودر آمالگام وجود دارد. پیچ قابل تنظیم در کنار دستگاه قرار دارد که با چرخاندن آن به طرف مثبت، پودر بیشتری با جیوه ترکیب می شود. در این دستگاه میزان جیوه ثابت است اما مقدار پودر توسط دندانپزشک تنظیم می شود.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/3/31
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 355
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی