سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
تجهیزات توانبخشی
بخشی از توانبخشی، با کمک تجهیزات توانبخشی و تمرینی صورت میگیرد. بخش دیگر که به ترمیم بافت ها و تحریک اعصاب کمک می کند، از طریق دستگاه های گوناگون انجام می شود.

دانستنیهایی درباره تجهیزات توانبخشی

توانبخشی فرایندی است که با کمک آن، فردی که توانایی خود را از دست داده است، امکان بازیابی توانایی خود را پیدا می کند. در توانبخشی بر خلاف پزشکی، هیچ دارویی به فرد بیمار تجویز نمی شود و روند بازیابی توانایی، تدریجی است. در واقع پزشکان دوره خاصی را برای بهبود فرد در نظر می گیرند که با اتمام یافتن این دوره، فرد همه یا بخشی از توانایی از دست رفته خود را باز می یابد. توانبخشی برای کودکان و بزرگسالانی که از نظر جسمی، ذهنی یا گفتاری دارای اختلال می باشند، کاربرد دارد.
افرادی که مشکلاتی نظیر سکته مغزی، جراحی های ارتوپدی، ضربه مغزی، سوختگی و ضایعات نخاعی دارند، از جمله افرادی هستند که نیاز مبرمی به فرایند توانبخشی دارند. همچنین افرادی که دچار کم شنوایی و مشکلات تعادلی هستند، به توانبخشی نیاز دارند.
رشته های توانبخشی شامل ارتوپدی فنی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، طب فیزیکی، توانبخشی و مددکاری اجتماعی می شود که هر کدام از این رشته ها به نحوی، به بازگردانی توانایی از دست رفته فرد کمک می کند.

تجهیزات توانبخشی
بخشی از توانبخشی، با کمک تجهیزات تمرینی صورت میگیرد. بخش دیگر که به ترمیم بافت ها و تحریک اعصاب کمک می کند، از طریق دستگاه های گوناگون انجام می شود.

دستگاه الکتروتراپی
دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که برای درمان دردهای مزمن و حاد، کاربرد دارد. این دستگاه برای تسکین درد از مکانیسم طبیعی خود بدن استفاده می کند به همین دلیل از عوارض کمی برخوردار است. برای استفاده از دستگاه الکتروتراپی، الکترودهای دستگاه در نزدیکی محل درد قرار می گیرند، سپس با ارسال جریان الکتریکی به بخش مورد نظر، عصب ها را تحریک می کنند.
مدل جدید این دستگاه در ابعاد بسیار کوچک ساخته شده است که بیماران می توانند با تشخیص پزشک مربوطه، آن را به خانه بیاورند و در محیط خانه استفاده کنند.

دستگاه کشش (تراکشن)
دستگاه تراکشن با ایجاد نیروی کششی، فاصله میان مهره ها را افزایش می دهد که در این صورت فشار کمتری بین دیسک های ستون فقرات خواهد بود. همین امر منجر به کاهش درد در آن ناحیه می شود. این روش درمانی برای کسانی که به مشکلات ستون فقرات دچار هستند، تاثیر زیادی خواهد داشت.

تخت ماساژ
تخت ماساژ تلفیقی از طب فشاری، طب سوزنی، کایروپراکتیت و ماساژ است که با کمک سنگ یشم (ابزار تخم مرغ شکلی که سر تا سر بدن را ماساژ می دهد) و گاز هلیوم، به صورت برقی گرم می شود. با گرم شدن این تخت، پرتوهای مادون قرمز تولید می شوند که به سطح بدن نفوذ می کنند. در اینصورت به سیستم عصبی و مویرگ های خونی گردن، مهره های کمر، قفسه سینه و ناحیه خارجی لگن فشار وارد می شود. این فشار موجب افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر و بهبود بیمار می شود.

دستگاه شاک ویو
دستگاه شاک ویو با ارسال امواج کوتاه و پر انرژی به بخش آسیب دیده، به بهبود بیمار کمک می کند. این امواج که سرعتی بالاتر از سرعت صوت دارند، نیروی مکانیکی را بر بافت ها اعمال می کنند. در این روش درمانی مدرن، تغییرات پاتولوژیکی در تاندون ها، رباط ها و کپسول های عضلات و استخوان ها انجام می شود. این روش برای درمان خارپاشنه بسیار موثر است. در شاک ویوتراپی بعد از سه تا چهار جلسه، نتایج حاصل بخش نمایان می شود.

دستگاه لیزر پرتوان
لیزردرمانی یا لیزرتراپی بخش مهمی در توانبخشی است که با دستگاهی به نام لیزر پرتوان انجام می شود. لیزر پرتوان با قدرت بالایی که دارد، موجب تحریک بافت ها می شود. این روش، روشی بدون درد و نسبتا عاری از عوارض می باشد که در رفع اختلالات عضلانی و اسکلتی کاربرد دارد.

دستگاه رادیوفرکانسی
یکی دیگر از تجهیزات توانبخشی، دستگاه رادیوفرکانسی است. در این دستگاه با استفاده از امواج رادیویی، فشار آب میان بافتی افزایش می یابد. این دستگاه با ایجاد فعل و انفعالاتی در بدن بیمار، در نهایت منجر به بهبودی در بخش آسیب دیده می شود.

دستگاه اولتراسوند
این دستگاه اغلب برای گرمادهی عمقی به بافت ها مورد استفاده قرار می گیرد. گرمادهی عمقی به تاندون ها، رباط ها و عضلات باعث افزایش گردش خون می شود که همین امر موجب بهبودی فرد بیمار می شود. معمولا فرد بیمار در حین اولتراسوند تراپی دردی را احساس نمی کند و فقط ممکن است کمی خارش همراه با گرما برای او ایجاد شود.
 
 
 برای سفارش تجهیزات آزمایشگاهی، دندانپزشکی، توانبخشی و تجهیزات تصویربرداری و اتاق عمل و ... با ایکس مد همراه باشید.
 
 
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/2/4
سایر مقالات این نویسنده :


Новая информация
Обновление последней информации для профиля https://ru.gravatar.com/voronoffart не забывайте подписываться на обновления.
1396/7/11 - 11:21:09
Справочник россии
Всем привет, посмотрите Справочник предприятий россии с полной базой организаций россии.
1396/5/26 - 10:57:44
Справочник россии
Всем привет, попробуйте Справочник предприятий россии с полной базой частных лиц россии.
1396/5/17 - 21:13:43
Быстрое и безопасное кредитование
Здравствуйте, подскажите может кто знает где есть возможность банки украины которые не смотрят кредитную историю быстро, безопасно и под небольшие проценты. Спасибо.
1396/5/16 - 11:12:45
Comment placer les informations contenues dans le manuel?
Comment placer vos informations dans le repertoire? Comme Pharmacie seynaeve mouscron ici ...
1396/5/12 - 21:18:57
Registration in the directory
Hello everyone, tell me how to add a company to the directory vtats.com without registering? Thank you.
1396/5/9 - 11:56:58
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 734
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی