سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
تجهیزات تصویربرداری چه خدماتی را به بیماران عرضه می کند؟
وجود تجهیزات تصویربرداری برای مراکز درمانی و کلینیک ها ضرورت دارد. این تجهیزات خدمات گسترده ای را به بیمارانه ارائه می دهند.
وجود تجهیزات تصویربرداری برای مراکز درمانی و کلینیک ها ضرورت دارد. این تجهیزات خدمات گسترده ای را به بیمارانه ارائه می دهند که به تفکیک عبارتند از:

خدمات رادیولوژی؛ تشخیص علل بیماری

رادیولوژی با استفاده از اقسام پرتوها و امواج ایکس می تواند براحتی اختلالات داخلی بیماران را تشخیص دهد. نام دیگر رادیولوژی پرتوشناسی است که هدف از آن تشخیص علل درد و حالات غیرطبیعی بدن است. در این دستگاه به سرعت می توان علل یک درد مزمن را در بیمار تشخیص داد. سپس متخصص با مشاهده عکس های ثبت شده در دستگاه رادیولوژی می توانند برای درمان بیماری دارو تجویز کند.

تصویر برداری MRI؛ تشخیص علل بیماری ها

از دیگر تجهیزات تصویربرداری که می تواند در تشخیص علل بیماری ها استفاده شود، دستگاه MRI است که با استفاده از میدان مغناطیسی، نرم افزارها و سخت افزارها می تواند از تمامی نقاط داخلی بدن بیماران تصویربرداری کند. سرطان یکی از بیماری های صعب العلاج محسوب می شود که دومین عامل مرگ و میر در جهان است. اگر این بیماری در مراحل اولیه پیشرفت تشخیص داده شود، متخصص می تواند برای درمان اقدامات لازم را انجام دهد و مرگ بیمار را تا چندین سال به تاخیر اندازد. وجود دستگاه ام آر آی این امکان را برای متخصصین فراهم کرده است تا بتوانند سرطان و دیگر  بیماری ها را در همان مراحل اولیه تشخیص دهند.
همچنین از آنجا که تصاویر MRI باکیفیت است، پزشک براحتی می تواند علل بیماری در ستون فقرات، عضلات (MSK)، عروق، ارولوژی، مجاری هپاتوبیلیاری MRCP، بافت پستان و ... را تشخیص دهد. تصویربرداری از برخی قسمت های بدن با رادیولوژی امکان پذیر نیست و باید از MRI استفاده شود.

سونوگرافی و تشخیص بیماری های جنین

در گذشته به دنیا آمدن نوزادان ناقص و معلول بر دوش تقدیر گذاشته می شد. زیرا هیچ راه حلی برای تشخیص این نوع نوزادها وجود نداشت و چه بسا چند روز پس از تولد هم از دنیا می رفتند و یا تمام عمر زجر زندگی را متحمل می شدند. اما اکنون با کمک تجهیزات پیشرفته تصویربرداری براحتی می توان از ناقص بودن جنین در ماه های اولیه بارداری آگاه شد.
دستگاه تصویربرداری سونوگرافی ضمن مشخص کردن تعداد ماه های بارداری، می تواند تصاویر سیاه و سفید و سه بعدی را هم از جنین ارائه دهد که متخصص زنان و زایمان با مشاهده این تصاویر به وجود نقص در جنین پی می برد. همچنین از دیگر خدماتی که دستگاه سونوگرافی به همراه داشته است می توان به تشخیص بیماری سایر اعضای بدن همچون کبد و صفرا، کلیه و مجاری ادراری، رحم و تخمدان و ... اشاره کرد.

سی تی اسکن و درمان به موقع بیماری های مغزی

یکی از مشکلات بسیاری از بیماران روانی، وجود اختلال یا ضایعه در ناحیه مغز است. در حالی که اگر متخصصان قادر به تشخیص ضایعه مغزی در این بیماران باشند، می توانند برای درمان اقدام کنند. دستگاه سی تی اسکن هم برای تشخیص ضایعات مغزی استفاده می شود. زمانی که بیمار به دلیل ضربه شدید و حوادث دچار خونریزی مغزی می شود، خونریزی با استفاده از این دستگاه محل دقیق مشخص می شود.

نانوپزشکي؛ تصويربرداري مولکولي و درمان

نانوپزشکی هم از دیگر تجهیزات تصویربرداری است که برای تصویربرداری مولکولي، دارورساني و درمان استفاده می شود که برای شناخت و اندازه گيری فرآيندهای زيستی در سطح مولکولی و سلولی انسان کاربرد دارد. با کمک این دستگاه می توان تغییرات فیزیولوژیک در اندام های بدن و آناتومیک را بخوبی تشخیص داد. از این دستگاه برای درمان بیماری هایی همچون تصلب شریان خون، آلزایمر، سکته، سرطان و ... استفاده می شود.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/3/31
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 359
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی