سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
تجهیزات تصویربرداری پزشکی
در پزشکی تجهیزات تصویربرداری پزشکی اهمیت زیادی دارد در این مقاله به تعدادی از مهمترین این تجهیزات اشاره میکنیم.
در پزشکی تجهیزات تصویربرداری پزشکی اهمیت زیادی دارد که از جمله این تجهیزات می توان موارد زیر را نام برد:

رادیوگرافی: دستگاه رادیوگرافی برای تشخیص تنگی و انواع زخم در اندام های گوارشی، پارگی اندام های داخلی، انواع شکستگی و در رفتگی و بیماری های مفصلی استفاده می شود.

سی تی اسکن: از این دستگاه برای تشخیص بیماری هایی مغزی، شوک و خونریزی استفاده می شود. همچنین متخصصان از سی تی اسکن برای تشخیص بیماری در ستون فقرات، قفسه سینه و شکم استفاده می کنند.
سونوگرافی: از دستگاه سونوگرافی برای تشخیص انواع بیماری های داخلی همچون لقب و عروق، سیستم صفراوی، بیماری مربوط به زنان باردار و کودکان استفاده می شود.
ام آر آی (MRI): دستگاه ام آر آی می تواند ساختمان های زیر بدن از جمله ماهیچه‌ها، عروق، تاندون ها و رباط ها را به وضوح تصویربرداری کند. همچنین متخصصان می توانند با این دستگاه حد بین بافت های مجاور را تشخیص دهند. دستگاه ام آر آی با استفاده از میدان مغناطیسی بزرگ، بر روی هسته اتم هیدروژن در بدن بیمار اثر می گذارد که با قرار دادن اعضای بدن بیمار در میدان مغناطیسی و با استفاده از کامپیوتر از مقاطع تصویربرداری می کند.
 دستگاه های رادیولوژی ساده: این دستگاه با تولید اشعه X در یک تیوپ و با استفاده از چند تکنیک و شرایط لازم و عبور اشعه از بدن بیمار تصویربرداری می کند. اشعه ای که از دستگاه رادیولوژی ایجاد می شود با فیلم برخورد می کند و با دستگاه های ظهور و ثبوت منجر به ثبت تصویر می شود.
دستگاه سی‌تی اسکن: این دستگاه با چرخش به دور عضو بیمار می تواند تصویربرداری های مقطعی و عرضی انجام دهد. دستگاه سی تی اسکن با هر بار چرخش یک مقطع از عضو بیمار را در کوتاه ترین زمان تصویربرداری می کند. در نهایت متخصص با استفاده از رایانه تصاویر ثبت شده را بازسازی می کند.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/3/31
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 363
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی