سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
آشنایی با گران قیمت ترین تجهیزات دندانپزشکی
بخشی از گرانی هزینه های دندانپزشکی مربوط به گران قیمت بودن دستگاه ها و تجهیزات آن ها است. مواد ترمیمی و بازسازی دندان ها از خارج از ایران وارد می شوند و بخش قابل توجهی از هزینه ها را شامل می شوند.
همان طور که می دانید هزینه های دندانپزشکی بسیار بالا است و کمتر کسی پیدا می شود که از هزینه های دندانپزشکی گله نکند اما دلیل این گرانی چیست؟ به سادگی می توان گفت بخشی از گرانی هزینه های دندانپزشکی مربوط به گران قیمت بودن دستگاه ها و تجهیزات آن ها است. مواد ترمیمی و بازسازی دندان ها از خارج از ایران وارد می شوند و بخش قابل توجهی از هزینه ها را شامل می شوند.

رادیولوژی دندانپزشکی

شاید بتوان گران ترین بخش یک دندانپزشکی را بخش تصویربرداری آن دانست. تصویربرداری از دندان با تجهیزاتی انجام می شود که روز به روز تکامل می یابد و بر قیمتش افزوده می شود. دستگاه تصویربرداری دندانپزشکی، قیمتی ما بین 5 میلیون تا 20 میلیون دارد. در برخی موارد قیمت های بالاتری از این دستگاه ارائه شده است.

یونیت دندانپزشکی

اولین و مهم ترین لوازم مورد نیاز یک دندانپزشک، داشتن یک یونیت خوب برای انجام درمان و معاینه است. یونیت ها بخش های متفاوتی دارند و هر بخش به نوبه خود قیمت گزافی را شامل می شود. به طور کلی یونیت ها قیمتی بالاتر از 13 میلیون دارند. اگر یونیت ساخت کشور خاصی باشد و کیفیت بالاتری داشته باشد، به همان میزان قیمت بالاتری خواهد داشت.

توربین های دندانپزشکی

توربین های دندانپزشکی همان تجهیزات کوچکی هستند که برای برش کاری دندان وارد دهان بیمار می شوند. توربین ها انواع گوناگونی دارند و قیمت آن ها با توجه به کارخانه سازنده و کیفیت آن متفاوت است. توربین های دندان پزشکی به دو نوع بلبرینگی و ایربرینگی تقسیم می شوند. با این که توربین ها اجزای کوچکی هستند اما نسبتا جزو گران ترین تجهیزات پزشکی قرار دارند. توربین های با کیفیت قیمتی ما بین 900 هزار تومان تا 3 میلیون را دارند.

دستگاه اتوکلاو دندانپزشکی

یکی دیگر از گران ترین تجهیزات دندانپزشکی، دستگاه های اتوکلاو است. ضدعفونی کردن تجهیزات پزشکی، کار مهمی است که  هر متخصص باید آن را انجام دهد تا از انتقال بیماری ها از فردی به فرد دیگر پیشگیری کند. دستگاه اتوکلاو با دارا بودن فشار و دمای بالا، با کمک بخار آب تمامی میکروب ها را می کشد. بدین ترتیب تجهیزاتی که وارد دهان بیمار می شود، کاملا استریل می  باشد. قیمت دستگاه های اتوکلاو ما بین 8 میلیون تا 20 میلیون است.

میکروموتور ایمپلنت

میکروموتور ایمپلنت مخصوص جراحی ایمپلنت است که جزو گران قیمت ترین تجهیزات پزشکی محسوب می شود. میکروموتور ایمپلنت ها قیمتی بالغ بر چهار و نیم میلیون دارند.
دستگاه های دیگر دندانپزشکی نیز قیمت بالایی دارند اما نسبت به دستگاه های نامبرده شده کمی ارزان تر هستند. مثلا دستگاه ساکشن که دستگاهی کاربردی در دندانپزشکی است، قیمتی بالاتر از یک میلیون دارد. اندرو روتاری دندانپزشکی قیمتی بالاتر از سه میلیون و دستگاه کاویترون قیمتی بالاتر از 2 میلیون دارد.
علاوه بر دستگاه های نام برده شده، مواد دندانپزشکی قیمت هنگفتی دارد. با توجه به گفته ها، دلیل گران بودن هزینه های درمانی دندانپزشکی کاملا مشخص است. تجهیزات دندانپزشکی روی هم رفته هزینه زیادی را روی دست دندانپزشک می گذارد.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/3/31
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 365
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی