سبد خرید خالی است.
به وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان خوش آمدید.می توانید در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنید.
                                                     وب سایت تجارت الکترونیک پزشکی ایرانیان  سرمايه گذار مي پذيرد
آشنایی با کاربردی ترین تجهیزات دندان پزشکی
هنگامی که به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنید، تجهیزات ساده و پیچیده ای را مشاهده می کنید که هر کدام الزام کار یک دندانپزشک است.
دندان های زیبا، اثرات لبخند زیبا را دو چندان می کند. سلامت دندان ها نقش مهمی در سلامت دستگاه گوارش دارد، از این رو مراجعه مرتب به دندانپزشکی حائز اهمیت است.
 هنگامی که به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنید، تجهیزات ساده و پیچیده ای را مشاهده می کنید که هر کدام الزام کار یک دندانپزشک است.

یونیت دندانپزشکی

یکی از مهمترین تجهیزات دندانپزشکی که نظر شما را جلب می کند، یونیت دندان پزشکی است. هر یونیت از چهار بخش تشکیل شده است.
صندلی: محلی برای دراز کشیدن بیمار است، قابلیت تنظیم نشیمن گاه و تکیه گاه را دارد.
جعبه باکس: تجهیزات مورد نیاز دندانپزشک در آن جا قرار دارد.
چراغ روشن: با کمک چراغ قسمت های داخلی دهان بیمار به سهولت دیده می شود.
کراشوار: بخش لیوان پر کن، دستشویی و ساکشن است.

دستگاه جرم گیری دندان

پلاک ها و لکه های ناشی از فعالیت باکتری ها که بر روی دندان می نشینند، توسط دستگاه کاویترون (دستگاه جرم گیری) از بین می رود. این دستگاه نفوذ و قدرت بالایی دارد و از حداقل آسیب رسانی به دندان برخوردار است. جرم گیری را می توان یکی از روش های پیشکیری و درمان بیماری های دندانی دانست.

لایت کیور

زمانی که دندان نیاز به پر کردن داشته باشد، مواد مختلفی برای این منظور استفاده می شود. آمالگام، سرامیک، کامپوزیت و در برخی موارد طلا جزو مواد ترمیمی است که جایگزین بخش جدا شده دندان می شوند. اگر ماده پر کننده دندان کامپوزیت باشد، از دستگاه لایت کیور جهت خشک کردن ماده استفاده می شود. از دستگاه لایت کیور، تابش نوری ساطع می شود که باعث خشک شدن کامپوزیت خمیری می شود.

آمالگاماتور

آمالگاماتور دستگاهی است که با درصد مشخص، آمالگام را با آلیاژ دیگری که اغلب جیوه است ترکیب می کند. آمالگام به شکل پودر است و پس از ترکیب با جیوه به شکل خمیر در می آید. از این خمیر سیاه یا نقره ای جهت پر کردن دندان استفاده می شود. آمالگاماتور در دو نوع دستگاه کپسولی و دستگاه پودری و کپسولی در بازار یافت می شود.

ساکشن دندانپزشکی

دستگاه ساکشن، لوله مکنده ای دارد که مواد زائد اعم از بزاق دهان، خونابه، آمالگام و ضایعات دندانی را به درون خود می کشد. ساکشن آبی و ساکشن هوایی از انواع ساکشن های مورد استفاده در دندانپزشکی است. ساکشن آبی همان طور که از نامش مشخص است مخصوص جمع آوری مایعاتی مانند بزاق است. ساکشن هوایی بیشتر برای جمع آوری جامدات ریز و باقی مانده از ترمیم، مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه ساکشن با دارا بودن پمپ مکش، باعث ایجاد خلاء درون دستگاه می شود. خلاء نیز باعث به وجود آمدن فشار منفی می شود. بدین ترتیب عمل مکش صورت می گیرد.

کمپرسور

دستگاهی است که از آن برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر استفاده می شود. در این دستگاه هوا فشرده سازی می شود و در مخزنی ذخیره می شود. دندانپزشک در طی درمان، از این دستگاه استفاده می کند.
نویسنده :  ویکی محتوا    |    1396/3/31
سایر مقالات این نویسنده :


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 396
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تجهیزات پزشکی